TABELA ÇEŞİTLERİ

IŞIKLI TABELA

Yapımında adından da anlaşılabileceği gibi, birçok farklı aydınlatma malzemeleri kullanılan bir reklam yöntemidir. Işıklı tabela ürünleri içerisine neon, led, floresan gibi aydınlatma ekipmanları tercih edilir.
Bu yöntem, şirket tanıtımının gece karanlığında görünebilmesini sağlayan tanıtım görselleridir. İçerisine konulan ışıkla, ön kısmında yer alan reklam yazıları her alandan kolayca farkedilebilir.
Işıklı Tabela, görselliği artırmak amacı ile yapılışında farklı ışık türleri kullanılarak üretilen Tabela Modellerinden biridir. Dış mekanlarda, Bina girişlerinde, Çatılarda Kullanıldığı gibi İç Mekanlarda da kullanılmaktadır.

PLEKSİ TABELA

Tabela sektöründe pleksiglass gerek dış mekan gerekse iç mekan olmak üzere iki yerde de reklam ve tabela ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. Pleksiglasın tutulmasının nedeni özellikle dış mekan tabela ve reklam malzemelerindeki dayanıklılığı, hava şartlarında bozulmuş veya deforme olmaması ve ışığı tam yansıtmasıdır. Pleksilerin en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. 2 çeşit pleksi tabela yapımı genel olarak kullanılsada bir çok farklı model tabela uygulaması yapılmaktadır. Genel olarak pleksi kutu harf ve zemini pleksiden üzeri yine pleksiden kesilmiş harflerle yapıştırılan ışıklı tabelalardır.

PLEKSİ KUTU HARF

Pleksi kabartma harfler de krom harfler gibi tamamen el işçiliği kullanılarak yapılan bir tabela örneğidir. Önce harfler lazerle kesilir, yan kalınlıklar için istenilen ölçüde pleksi şerit kesilir ve harflerin etrafı yapıştırılarak kutu harf ortaya çıkarılır. Pleksi tabelalarda zemin olarak alüminyum kompozit, pleksi levha, ahşap, saç gibi malzemeler kullanılabilir. Gösteriş açısından kompozit panel kullanılması tabelaya şıklık katmaktadır. Pleksi kutu harf tabelalar da florasan ve led ışık sistemi kullanılabilir.

PASLANMAZ HARF

Kutu harf; Paslanmaz krom malzeme kullanılarak yapılan ve kalitesini hem malzemesi hem de el işçiliği ile ön plana çıkaran uzun ömürlü ve şık bir tabela şeklidir. Paslanmaz malzemenin lazer kesim makinesinde istenilen ebat ve yazı karakterinde kesilmesi ile imal edilir. Kutu harf, paslanmaz malzemenin ince kesilip tabanına pleksi malzeme döşenmesi ile FİLELİ KROM KUTU HARF haline getirilir. Fileli krom kutu harf içten led ışıkla aydınlatılarak firmanızın ve logonuzun tabelasını hem şık hem de ışıklı olarak ön plana çıkarır.

VİNİL GERME TABELA

Işıklı ve ışıksız olarak imal edilen, ekonomik tabela çeşidir. Vinil üzerine dijital baskı yapıldıktan sonra demir karkasa veya ışıklı kasaya gerdirme işlemi yapılarak imal edilir. Vinil Germe Tabela ekonomik ürün arayanlar için idealdir. Yapılan dijital baskının kalitesi çok önemlidir. Kaliteli baskıyla firmanızın adı net ve şık bir şekilde  tabelanızda gözücek ve dikkat çekecektir. Vinil germe tabela en çok tercih edilen tabela çeşitlerinden bir tanesidir. Tabelanızın basım ve montajı tarafımızdan itinayla yapılmaktadır.

POLİKARBON TABELA

Günümüzde bir çok alanda kalite ve uzun ömürlük bakımından  tercih edilen polikarbon reklam sektöründe de çok sık karşımıza çıkmaktadır. Görsel açıdan şıklık sağlarken kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Her firmanın olmazsa olmazı tabelalarda da sıkca rastladığımız polikarbonat levhaların kullanım şekilleri vardır. Mesela,  tabela yapımın da genelde beyaz renk polikarbon kullanılıp üzerine folyoyla istenilen renk , yazı , şekil yapıştırılabilir. Yani polikarbonu zevkinize göre şekillendirebilirsiniz.

DIŞ CEPHE GİYDİRME

Bina Cephe Kaplama/Cephe Giydirme, her türlü binanın dış yüzeyinin özel tasarlanmış görsel ile kaplanmasıdır. Firma reklamı, resim, renkli görseller şeklinde uygulamalar yapılabilir. Bina Cephe Kaplama/ Cephe Giydirme, binalarda farklı şekillerde yapılabilmektedir. Binanın bir yüzeyi tamamı ile kaplanabildiği gibi, her tarafında da kaplama yapılabilmektedir. Binanın cephesi cam ise, cam üzerine farklı uygulamalar yapılabilmektedir. One Way vision, folyo gibi farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Binanın dış yüzeyi normal yüzey ise, özellikle mesh vinil olmak üzere, tüm binanın yüzeyi vinil veya branda ile kaplanabilmektedir.

ÇATI TABELALARI

Şehirler arası yollarda ve bina yüzey ve çatılarında büyük ebatlı tabelalar, marka reklam ve bilinirliğini arttırmak amacı bir çok malzeme ile farklı sistemlerde reklam panoları yapılabilmektedir. Dikkat edilecek konular özellikle yasal izinler yani yolda karayolları ve yol tabelasının konulacağı yer sahibi ile kiralama ve izin çatı tabelalarındada her belediyede farklı izin ve kurallar olduğundan reklam çalışmasının yapılacağı yerden tasarım ile gerekli iznin alınması gereklidir.

LED TABELA

LED TABELA, sizin farkedilmenizi sağlayan en ekonomik,en ucuz seçeneklerden biridir. Diğer ışıklı tabela çeşitlerine göre oldukça farklı ve güçlüdür. Farklı tasarım seçenekleri tamemen hayal gücü ile sınırlıdır.
Uzun ömürlüdür, her türlü iklim koşulunda uyarlanarak problemsiz çalışmaktadır. Elektrik tüketimi yok denecek kadar azdır. örneğin 5 metre uzunluğunda kocaman bir tabelanın yıllık elektirik tüketimi 5-10 lirayı geçmemektedir.LED tabelayı en farklı kılan yanı, yanıp sönmesi ile sağlanan animasyon zenginliğidir. Bu sayede durağan ve sabit duran diğer tabelaların arasından kolayca öne çıkmaktadır.